اینترنت ۶G تا ۸ هزار برابر سریع‌تر از اینترنت ۵G خواهد بود!

اینترنت ۶G تا ۸ هزار برابر سریع‌تر از اینترنت ۵G خواهد بود!

اینترنت ۶G تا ۸ هزار برابر سریع‌تر از اینترنت ۵G خواهد بود!

وزارت علوم و فناوری چین خیز بلندی را برای راه اندازی نسل بعدی اینترنت پرسرعت برداشته است آنها معتقدند از نظر تئوری اینترنت 6G هشت هزار  برابر سریع تر از اینترنت 5G خواهد بود!

این کشور همانطور که در زمینه اینترنت  5G پیشرو بود قصد دارد نام خود را با رسیدن به نسل بعدی اینترنت به عنوان اولین کشو توسعه دهنده زیرساخت های آن به ثبت برساند. چین کشوری است که می خواهد در هر زمینه ای حرفی برای گفتن داشته باشد و حالا با قدم گذاشتن در بخش اینترنت در این زمینه می خواهد مقام را به دست بیاورد.

البته وزارت علوم و فناوری چین در مرحله بررسی این فناوری قرار دارد و می خواهد با انجام اقدامات اولیه و فراهم نمودن بستر اینترنت 6G، نسل بعدی اینترنت را راه اندازی کند و به سرعت باورنکردنی یک ترابایت در ثانیه دست یابد. باورکردن این عدد  در دنیای اینترنت خیلی سخت و خارج از تصور می باشد.

با توجه به تلاشهای مستمر و بدون وقفه متخصصین این حوزه، شاهد نسل جدید اینترنت (6G) خواهیم بود. یادمان نرود که همین اینترنت 5G که هنوز هم کشورهای زیادی به آن دسترسی کامل ندارند دز سال 2008 شروع به کار کرد. البته با توجه به پیشرفت های علم بشر، انتظار دست یافتن به این فناوری قبل از سال 2030 نمی تواند خیلی دور از تصور باشد. 

اینترنت 5G سرعت بسیار بالایی را در دسترس قرار می دهد. البته بعضی از کشورها آن را به عنوان یک خطر جدی به حساب می آورند. آنها عقیده دارند سرعت بالا می تواند خطر بزرگی برای بسیاری از بخشها باشد. البته اینترنت 6G تعریف جدیدی از اینترنت را ارائه خواهد داد که فعلا نمی توانیم آن را درک کنیم.

با توجه به اینکه مشخص نیست از این فناوری چه زمانی رونمایی خواهد شد از مکانهایی که قرار است در آنجا از اینترنت 6G استفاده شود هم اطلاعی نداریم. 

با توضیحاتی که در بالا ارائه شد می توان نتیجه گرفت که 40 تا 50 فیلم با کیفیت 4k را فقط در یک ثانیه می توان دانلود کرد!